Fundacja Rozwoju Aktywności Społecznej Wspólnota

Wspólnie realizujemy projekty o charakterze społecznym, wspierające procesy rehabilitacji i reintegracji zawodowej

AGREGATOR MIEDZYPOKOLENIOWY - międzypokoleniowe centrum edukacyjne w Lublinie

Projekt jest realizowany w ramach programu „Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne – wsparcie integracji międzypokoleniowej”

Zadanie jest finansowane ze środków Ministra Edukacji i Nauki

Numer oferty:  MCE/2022/134

Działania w ramach projektu:

W ramach projektu wsparciem i współpracą w ramach działalności ośrodka miedzypokoleniowego zostanie objętych ok. 100 osób, mieszkańców województwa lubelskiego. Będą oni mieli szansę angażowania się równolegle w różne przedmiotowe działania. Wsparciem w zakresie spotkań dot. nowinek technologicznych zamierzamy objąć min. 75 seniorów. W ramach konsultacji planowane jest udzielenie min. 80 porad w przedmiotowym zakresie merytorycznym. W trakcie projektu zostaną zorganizowane 3 wyjazdy edukacyjne dla 75 seniorów do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

W ramach realizacji projektu planujemy :
  1. Uruchomienie platformy edukacyjnej, dostosowanej do potrzeb seniorów i osób z niepełnosprawnościami jako instrumentu na stałe działającego w ramach oferty fundacji i ośrodka działań międzypokoleniowych.
  2. Wyprodukowanie i uruchomienie 15 kursów e- learningowych ułatwiających seniorom funkcjonowanie w zmieniającym się społeczeństwie informacyjnym:
    • Poruszanie się i szukanie informacji w sieci
    • Bankowość online
    • Zakupy w sieci
    • Cyberbezpieczeństwo- podstawowe zasady
    • Media społecznościowe i narzędzia komunikacji
    • Bazy i archiwa otwarte dla wszystkich
    • Darmowe aplikacje i narzędzia ( np. do obróbki zdjęć, tworzenia materiałów internetowych)
    • Tworzenie cyfrowego archiwum rodzinnego
    • Kultura w sieci serwisy obejmujące (film , teatr, wirtualne zwiedzanie, itp.)
    • E- zdrowie platformy i aplikacje
    • Ciekawe aplikacje hobbistyczne i informacyjne
    • E-obywatel
    • Serwisy i aplikacje przydatne na terenie miast w tym na przykładzie Lublina
    • Podstawy języka angielskiego na wycieczce i w podróży
    • Aplikacje i serwisy turystyczne i krajoznawcze

15 bezpłatnych szkoleń przeznaczonych dla wszystkich chcących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie przewidzianym w projekcie.

Wyjazdy do Centrum Nauki Kopernik

1. Pierwszy wyjazd: 09/12/2022
  2. Drugi wyjazd: 13/12/2022
  3. Trzeci wyjazd: 15/12/2022
W trakcie wyjazdu wszyscy uczestnicy mają zapewnione ubezpieczenie NNW oraz wyżywienie.

09/12/22

13/12/2022